از زمان بدوی مبادله ی بیت کوین و کالا، علاقه مندان ارز های رمزنگاری شده تو سراسر جهان روز پیتزای بیت کوینی» را جشن می گیرند. البته خیر به این دلیل که فقره رجولیت که ۱۰ هزار بیت کوین برای دو مغز پیتزا پرداخت را به بوته ی نقد بکشند؛ بلکه بوسیله این برهان که آن خرید عمه ی عطفی برای بیت کوین محسوب می شود. امروزه، خرید پیتزا با پرداخت بیت کوین موضوع عجیبی نیست؛ اما درون آن روزگار که هیچ فروشنده ای بیت کوین را بوسیله عنوان پرداختی اجابت نمی کرد، آن فروش بسیار مهم تلقی می شد.

تو ۲۲مه۲۰۱۰، لازلو هانیکز (Laszlo Hanyecz)، برنامه نویس و ترقی دهنده ی بیت کوین، بوسیله یکی از کاربران تالار گفت وگوی مربوط به بیت کوین، یعنی جایی که اکثر بیت کوینرها داخل آنجا حضور داشتند، ۱۰ هزار بیت کوین درعوض دو عدد پیتزای پاپاجان (Papa John) پرداخت کرد. تو آن زمان، بیت کوین تقریبا یک ساله وجود و ۱۰ هزار بیت کوین تقریبا پیمانه ۴۰ دلار می شد.

هانیکز در پستی تصنیف وجود:من ۱۰ هزار بیت کوین بخاطر دو مغز پیتزا صیقلی می کنم؛ دو عدد پیتزای بزرگ که مقداری از آن بخاطر روزهای بعد بماند. غلام گاززدن پیتزای مانده را دوست دارم. خودتان می توانید درستش کنید خواه از رستورانی سفارش دهید؛ ولی آنچه می خواهم قبض پیتزا در ازای بیت کوین است تا خودم مجبور به سفارش خواه محکم کردنش نشوم؛ مثل سفارش صبحانه در هتل یا چیزی مثل بوسیله آن که عزب تحویلتان می دهند و شما می خورید و خوشحال هستید.مقاله های مرتبط:نگاهی بوسیله عملکرد بیت کوین در فصل اول سال ۲۰۱۹بیت کوین به مقدار ۲۰ هزار دلار بازمی گردد؟

کاربر دیگری که با صیت جر (Jercos) شناخته می شد، پیشنهاد هانیکز را پذیرفت. به ترانه تکمیل تراکنش، هانیکز بیت کوین ها را بخاطر جر فرستاد و او نیز پیتزا توصیه داد. پیتزای هانیکز پس از شکافتن بها بیت کوین گرانبها خیس و گرانبها تر طولانی شد. تنها پس از ۹ ماه از این خرید، قیمت هر بیت کوین با یک دلار برابر شد و آن دو مغز پیتزا به ارزش ۱۰ هزاره دلار رسیدند. در پنجمین سالگرد روز پیتزای بیت کوینی، ارزش آن دو مغز پیتزا به عدد شگفت انگیز ۲.۴ میلیون دلار رسا بود. هفته ی گذشته بخاطر اولین بار در سال جاری، بیت کوین از مرز هشت هزار دلار عبور کرد؛ بنابراین مقدار آن خرید با قیمت امروز بوسیله ۸۰ میلیون دلار می رسد.

بیت کوین همچنان تلاش می درنگ سیلان اصلی ارزهای دیجیتال را دراختیار بگیرد؛ اما باتوجه به اعلام ناخوشایندی که هرروز اعتبار ارزهای رمزنگاری شده را لطمه دار می کنند، به نظر می رسد دلیلی برای جشن گرفتن روز پیتزای بیت کوینی وجود ندارد. بااین حال، هرچه باشد ما درباره ی پیتزا و بیت کوین صحبت می کنیم. چه کسی این دو را دوست ندارد؟روز پیتزای بیت کوینی مبارک!بیشتر بخوانید:برترین اپلیکیشن های مدیریت دارایی و مقدار ارز دیجیتالپرداخت با رمزارز در eBay امکان پذیر می شود؟وعده اضافه امان صرافی دیجیتال Binance پس از هک ۴۰ میلیون دلاریقیمت بیت کوین از ۶۵۰۰ دلار فراتر رفت [بروزرسانی: عبور از سرحد ۶۸۰۰ دلار]نفوذبه صرافی ارز دیجیتال بایننس و ربایش ۴۰ میلیون دلار بیت کوین

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها